* 2011 Shkarko Mp3 Shqip , Anglisht , Programe , Sms Falas nga : NittzZ 2011 *


  Sms dashurie

  Share
  avatar
  Admin
  Admin

  Number of posts : 13
  Age : 28
  Registration date : 21/06/2007

  Sms dashurie

  Mesazh  Admin prej Tue Aug 26, 2008 12:22 am

  Unė e Ti

  Eja me mua
  Se ty tė kam shpresė
  Eja me mua
  Se pa ty sdua tė vdes

  Ti je dielli qė mua mė ngroh
  Ti je ėndrra qė unė shumė e shoh !

  Pėr ty qė tė dua
  Do tė them sukses
  Pėr ty kam lindur
  Pėr ty do tė vdes
  Tė uroj suksese nė shkollė
  Tė uroj suksese nė cdo rast
  Por vetėm me njė tjetėr
  Nuk tė uroj fat
  Tė kam shpirtė
  Tė kam zemėr
  Kam dėshirė tė kemė njė mbiemėr !!

  S'kam besuar se mė ik si era
  S'kam menduar tė jetoj pa ty
  S'besoj se erdhi pranvera
  Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta dy sy
  Nė ē'do hap nė ē'do vėnd
  Dhe nė gjumė me bie ndėrmend !
  __________________

  me Ka Marr Malli Loti Po Me Tret, Vetem Telefoni Mallin Po Ma Hek. Dua Tet Perqafoi Te Ndjej Se Je Me Mua Ta Shuaj Mallin Tim Ne Buzet E Tua, Keshtu Kjo Jete Eshte Bere Monotone Ti Digjesh Per Mua Une Per Zemren Tende, E Mallkoj Gurbetin Dhe Kete Largesi Dhe I Lutem Zotit Te Me Bashkoj Me Ty...(l)
  _________
  Now and forever I will be in your mind....

  _____________________


  Ka zanur tė rrezatoj dielli zogjet jan duke
  ciceruar, aroma e mirė kado duke kundermuar
  por vetum ti e dashur je duke me munguar
  edhe pse me mungon shum une pėr ty po beje lum
  eja sonte ne mbramje dhe tė tregoj sa tė dua une
  __________________  toke e qiell
  bashke me u ba...
  prej teje
  s'mundem me me nda.

  kur me pushton aroma jote...
  nuk me duhet asgje
  pasuria e kesaj bote.
  _________________  eja
  mos prit lutje!
  t'kam n'zemer...
  m'i largo keto vuajtje!

  mos humb kohė
  tė lutem shumė...
  eja kalojm
  njė natė pa gjumė...
  __________________  ti je ilaē
  i shpirtit tim!
  me'm tradhetu?
  prej meje nuk ki shpetim.
  me ty dua t'me zbardh
  ēdo agim.

  tė dua
  besnike tė qendroj.
  jeten pa ty
  nuk e paramendoj.
  __________________


  i nxeht si vullkan...
  i fuqishem si luan...
  i embel si sherbet...
  kur tė shijoj...
  me ēmend krejt!

  kur me ledhaton...
  shkrihem si bombon...
  gjithēka e imja
  vetem ty tė takon.
  __________________  mezi pres me t'pa,
  buzet me jane tha...
  ēdo moment
  dua t'jem me ty,
  po me mbyt kjo largesi...
  ēdo natė me le pa gjumė!
  tė dua shumė o llokum...
  __________________  kur tė ledhatoj...
  pėr asgje nuk mendoj.
  tė pergjigjem me dashuri
  se tė dua vetem ty.

  me mungon
  ēdo ditė me shumė!
  pa ty jete
  nuk kam une.
  tė dua dhe do tė tė dua
  shumė shumė...
  __________________


  aroma jote
  jeten me zgjate...
  do tė doja t'kem afer
  ēdo natė.
  minuti ėshtė i gjate
  pa t'pa!
  ditet shekuj
  me jane ba!
  nuk jetoj dot pa ty,
  tė ndjej tė dua
  i imi je ti...
  __________________  tė ėndėrroj
  nė ēdo moment...
  vetėm ty
  t'i fali krejt.

  buzėt tua
  kur i shijoj...
  mė duket se
  nė tjetėr botė
  jetoj!!!
  __________________  o engjėll
  o jetė
  ty tė dua
  me tė vėrtetė.

  dėshirat e tua
  janė urdhėr pėr mu...
  tėrė jetėn
  kom me ta dėshmu...

  mezi pres
  me t'pa!
  dita - shekuj
  mė ėshtė ba!...
  __________________


  pėr ty
  o shpirtė
  edhe natėn
  e bėj ditė.

  edhe yjet
  t'i zbres nga qielli.
  ombrellė bėhem
  tė tė mbroj nga dielli.

  mė trego
  ē'farė jam pėr ty?
  mos e le kėtė zemėr
  qė t'bėhet hi...
  __________________  Nuk kam kohė
  pėr asgjė,
  e pėr ty
  bėjė ēdo gjė...

  Duart
  mė janė mėsu,
  sms
  vetėm ty me t'shkru!

  Mė ėshtė bėrė
  shprehi,
  ēfarėdo qė bėjė...
  N'mendje t'kam ty...
  __________________


  Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
  dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
  Me beso se vetem shi do te binte.

  Prit prit, mos bjer ne gjum,
  Se dua te them te dua shum,
  Naten e mir e gjum te embel,
  Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

  Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
  A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
  Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
  tende ruaje nje vend per mua. TE DUA


  ____________________

  Nese te pergjerohem ,
  e ulur ne gjunje para teje, qe te mos me ikish,,,
  qe jetes t'ia gjejme kuptimin te dy,
  e te kem raste te te dhuroje,
  gjithe dashurine qe shpirti im ka gati per ty,,,
  ti mos me duaj po deshe,
  mos me duaj,,
  por jempme raste te te tregoje ,
  sa
  vertet te dashuroj
  __________________


  Mbi varrin tėnd lash fletėn e fundit me shkresėn time
  Mbi varrin tėnd asnjėherė pa lot smunda tė qėndroja
  Sėrisht gjindem larg nga ky vend me mendime
  Filloj ėndėrroj pa kuptuar pse ike

  Si humbi ato tė gjitha si era qė i braktis tė gjitha
  Si humba unė nė kėtė sipėrfaqen time
  Kaloi ajo kohė humba tė gjitha
  Ende Ende mendoj fjalt e tua

  Kėtė loj se kuptoj asnjėherė se kuptova
  T'gjitha shkojn me hapin e parė
  E ti sprite as t'parin ta bėsh
  Nuk prite shiun qė mos lotėt e mi tė bėhen shi pėr ty

  Keqardhja juaj nuk mė nevojitet mundem edhe vetė
  Prej asaj errėsire mund tė dal
  Mund ta harroj por nuk dua e dua edhe ate
  Edhe harro smundem ta lė mbrapa

  Nuk besoj e as qė shpresa e fundit nuk jetoi e as qė lindi njė
  Furtuna e tij pėrfundoj e imja rrifilloj
  Ngatrro tė gjitha mos bėjė asgjė
  Qėndro aty ....
  __________________


  Ate dite...


  Ate dite ne rruge e takova,
  dhe ecte kokeulur, e merzitur,
  mendonde e fliste me vete,
  e heshtur, e tretur, e braktisur...

  Prane meje kaloi mikja ime,
  ashtu pa me pare e pa fjale,
  ne shpirt nje dhembje ma ndezi,
  une s'fola por eca pa u ndale...

  Dhe ktheva koken serish mbrapa,
  dhe ne emer e thirra plote malle,
  e ajo me shikoi e hutuar,
  dy lote i rreshqiten mbi qepalle...

  A je ti moj Mike i thashe,
  se njihja, shume vite se kisha pare,
  e ajo hapi krahet,m'perqafoi,
  o zott, s'munde te ndalej tu qare...

  Dy ore u ulem biseduam,
  rrefente mikja ime pa ndale,
  tregonte historine plote dhimbje,
  dhe vitet qe s'jemi pare...

  E une ndegjoja me vemendje,
  dhe ne syte e saja plote shkelqim,
  lexoja historine e saj te dhimbshme,
  rinine qe vyshkej pa mbarim..

  Rrefente mikja ime e vjeter,
  dikur krenare dhe e bukur,
  e sote e tretur e braktisur,
  me shpresa te thyera dhe e vuajtur...
  __________________


  Jeta s'na buzėqeshi

  U njohėm ne ashtu pa pritur
  sikur jeta do na bashkonte
  se cdo gjė ishte e ndritur
  se dija se ndryshe do tė pėrfundonte!!!

  Ishte ditė e bukur nė ora 13
  ne patėm fatin qė te njihemi
  por pse vallė kėshtu do pėrfundonte
  njė dashuri e dlirė si agimi???

  Si duket fati s'na buzėqeshi
  se hymė nė rrugė tė gabuar
  se kėshtu fati s'na deshi
  tė jemi ne tė pėrqafuar .
  __________________  Nese nuk e gjen Dashurin ??

  Cka kish vepru nėse dashurin nuk e gjen
  a do tė kishe lus diellin kurrė mos ndriqon
  apo mėngjesi kurrė tė mos agon?

  Cka kishe bė nėse puthje nuk kish pranu
  a do tė kish lus shiun kurrė mos me u ndal
  apo stina e ngroht kurrė mos me ardh
  ndoshta do tė lusje vetmin tė tė shoqroj
  ndoshta atėherė vajin do ta fillojsh?

  Cka kishe bė nėse dashurin nuk e gjen
  a do tė kishe lus nėnėn tė mos kishe lindė
  apo botėn qė kysmetin nuk ja dimė?

  Cka kish bė nėse ėndrat tė ishin shkėput
  a do tė kishe qėndru tėrė natėn pa gjumė
  a do tė kishe mallku gjithcka me frymarje
  apo do tė dojshe tė vdesish krenare?

  Cka kish bė nėse dashurin kurrė se gjen
  a do tė ishe mshel nė dhomėn e zbeht
  a do tė ishe mbulu me qefij tė zi
  mos me tė pa bota se je nė vetmi ?
  __________________

   Ora ėshtė Thu Apr 26, 2018 7:11 pm